Nechte nám na sebe kontakt

Mám zájem především o
Menu

Etapa 2: Nové byty u Svitavy

Výstavba druhé etapy, která je podmíněna vybudováním protipovodňových opatření v letech 2026 - 2030, významně rozšíří nabídku bytů i nebytových prostor v Brně i zelené plochy v areálu Nové Zbrojovky. Stavět se bude podél nábřeží Svitavy a odtud směrem k náměstí a nově vzniklé městské třídě Nová Šámalova. Celou etapu pak zakončí rekonstrukce Haly 76.

 

Významnou součástí této etapy je dopravní napojení Nové Zbrojovky. Vznikne koridor přes řeku na plánovanou Novou Dukelskou a vyřeší se také jeho napojení na další dopravní uzly z z ulic Markéty Kuncové, Lazaretní, Baarovo nábřeží a Gargulákova. Zároveň bude dokončen zelený koridor pro chodce a cyklisty, který bude protínat celý areál. Ten bude kombinovat rostliny, stromy a rozmanité vodní prvky a během léta tak ochlazovat okolí.

Na architektonické podobě Etapy 2 se bude podílet minimálně 6 architektonických týmů. Jejich zadáním bylo zachování haly Industra a vhodné doplnění tohoto území nejen o bytovou výstavbu, ale také o nové administrativní a volnočasové objekty, včetně návazných služeb. Podmínkou je samozřejmě navržení dostatečné parkovací kapacity, vymezení plochy pro umístění moderního energocentra pro celé území a respektování navržených protipovodňových opatření.

zapojte se

Rozhodněte o dalším vývoji Nové Zbrojovky

Chceme vybudovat Novou Zbrojovku tak, aby se v ní dobře žilo. Proto potřebujeme znát váš názor. Pravidelně tady najdete hlasování o plánovaných projektech a realizacích. I vy tak můžete ovlivnit, jak bude Nová Zbrojovka vypadat.

Budova D1 hledá jméno

Naší první budově zatím říkáme zatím jen D1. Pojďte nám pomoct najít ji vhodné jméno. Chci pojmenovat D1

Budova D1 hledá jméno

Psala se v ní historie. Dříve v ní totiž sídlilo ředitelství Zbrojovky. Je to ikona nejen v Židenicích, ale i v celém Brně. Od dubna 2022 v ní probíhá rekonstrukce. Spoustu toho v ní zachováme, ale ve spolupráci s místní komunitou designérů a umělců dostane nový a udržitelnější kabát. Jo a taky střešní terasu s barem.

Pracovně ji teď říkáme D1. Zaslouží si ale něco lepšího. Proto chceme, ať nám pomůžete najít pro ní nové jméno. Jak? Stačí váš nápad napsat do formuláře pomocí tlačítka níže.Stojí to za to, protože kdo může říct, že pojmenoval budovu? Těšíme se na vaše návrhy!